Čoskoro uplynú dva roky od odhalenia piatej generácie typu Cadillac Escalade. Už pred premiérou najnovšej evolúcie veľkého SUV sa hovorilo, že príde aj vo výkonnej verzii označenej písmenom V. Naznačovali to zákulisné správy i testovacie prototypy. Vec teraz dostala oficiálnu pečať, automobilka totiž zverejnila upútavku potvrdzujúcu dohady.

Cadillac vydal video, v ktorom hovorí o čomsi vzrušujúcom. Escalade priamo nemenuje. Nie je to však potrebné, tvar diódových svetiel spolu s ich pozíciou v kontexte ostatných vozidiel značky hovorí jasnou rečou. Mohutnosť tohto typu nie je ľahké zamaskovať.

Dôležitejší než obraz je v tomto prípade zvuk. Escalade V-Series sa totiž na prvom videu pýši revom svojho motora, ktorý znie naozaj ostro. Na prvé počutie by sme tento prejav podfarbený streľbou do výfuku netipovali luxusnému športovo-úžitkovému korábu.

Identita motora zatiaľ nie je jasná

Cadillac aktuálne montuje do svojej vlajkovej lode klasický atmosférický benzín V8 so zdvihovým objemom 6,2 litra alebo trojlitrový turbodiesel Duramax so šiestimi valcami. Pod kapotou verzie V podľa jej hlasu očakávame vyladenú verziu zážihového osemvalca, ktorej výkon dosiahne prinajmenšom 500 koní.

Bude agregát neprepĺňaný alebo siahne po kompresore, prípadne dvojici turbodúchadiel? To momentálne netušíme. Známy nie je ani dátum svetovej premiéry nového modelu, vzhľadom na zverejnenie tohto videa však na ňu asi nebudeme čakať dlho.

Zdroj: Autoblog