Slovenské zastúpenie značky Škoda odštartovalo prvé objednávky a spustilo konfigurátor na najvýkonnejšiu elektrickú škodovku súčasnosti – model Enyaq Coupé RS iV. Dva trakčné elektromotory, pohon všetkých kolies, max. výkon 220 kW, krútiaci moment 460 Nm a trakčná batéria s kapacitou 82 kWh – to všetko môže byť vaše už za 58 290 eur. Za necelých 60-tisíc tak dostanete o 15 mm znížené elektrické kupé s maximálnou rýchlosťou 180 km/h a akceleráciou z 0 na 100 km/h za 6,5 s.

V základnej výbave je špeciálny RS interiér z kože a alcantary, trojramenný športový vyhrievaný volant a predné sedadlá, ambientné osvetlenie interiéru, aj sklenené strešné okno.

S bižutériou v cene

„Ostrú“ verziu RS spoznáte podľa upraveného športového nárazníka, štandardne dodávanej osvetlenej LED masky Crystal Face, čiernych kontrastných prvkov, ako sú lišty okien alebo zadný difúzor, aj podľa športovo tvarovaného zadného nárazníka s charakteristickou červenou linkou v spodnej časti. Verzia RS sa štandardne dodáva s čiernymi 20-palcovými kolesami, no na želanie môže byť vybavená kolesami s priemerom diskov až 21 palcov. Zároveň ju je možné kúpiť v exkluzívnej zelenej farbe Mamba (+420 eur), v ktorej bolo auto počas svetovej premiéry predstavené verejnosti.

Za efektívne tepelné čerpadlo si treba priplatiť 1034 eur. Disky s priemerom 21 palcov stoja ďalších 756 eur.

Na konci roka k dispozícii. Či neskôr?

Prvú elektrickú „Eresku“ si už môžu slovenskí zákazníci konfigurovať online alebo priamo v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda po celom Slovensku. K dispozícii je predĺžená záruka 5 rokov/100 000 km na auto a záruka 8 rokov/160 000 km na trakčnú batériu. Aktuálnu situáciu v produkcii niektorých modelov ovplyvňuje vojnový konflikt na Ukrajine, ktorý v súčasnosti zastavil výrobu modelu Enyaq. Termíny jeho dodania zákazníkom, ktoré súvisia aj s obmedzenou dostupnosťou niektorých výbav, sa preto môžu posúvať v porovnaní so štandardnou situáciou. Ak však nenastanú ďalšie neočakávané zdržania, prvé kusy sa k zákazníkom dostanú na konci roka 2022.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Škoda Auto