Určite sa vám to stane pri kúpe jazdenky (kúpu nového auta neberiem, tam si väčšinou môžete vyberať, ak náhodou výrobca nepovie, že ten konkrétny model bude len ako štvorkolka). Nájdete prakticky presne také auto, s takou výbavou, farbou a všetkým tým spojeným, ako ste chceli. Avšak vy ste chceli len zadnokolku a dnes vám predajca nanúti štvorkolku skoro aj pri prezradení, že jazdíte s autom na horné parkovisko nákupného centra a zima predsa nikdy nespí.

Takže máte BMW s pohonom xDrive, avšak sem tam si chcete vyskúšať výhody zadného pohonu. Trocha sa pošmýkať v zime na snehu. To už nechám na uvážení každého z vás. Avšak niekto by to využil. A práve v tomto smere našiel niekto prázdnu dieru na trhu. Pomocou jednoduchej aplikácie do vášho smartphonu si viete ľahko spraviť zo štvorkolky zadnokolku.

Stačí pripojiť kábel k diagnostickej zásuvke, nastaviť zadný pohon, počkať kým sa software spojí s jednotkou v aute a je hotovo. Neviem bližšie informácie, čo presne software v telefóne dokáže oklamať v riadiacich jednotkách auta. To sme sa nedozvedeli ani z videa. Každopádne aplikácia nie je zadarmo, ale kto by to len čakal. Po odpojení je auto zas plnohodnotný xDrive, ako predtým. To, že takýmto zásahom prídete o záruku a stopy aplikácie môžu byť v RJ auta „vystopovateľné“, o tom sa nemusíme ani rozprávať. Avšak pre niekoho to môže byť zaujímavý „upgrade“. Treba si len určite preveriť, či vaše auto podporuje aj daná aplikácia.