Na koncepte pracoval Brit. Možno aj preto je pohľad na neho celkom príjemný.

Na koncepte pracoval Brit. Možno aj preto je pohľad na neho celkom príjemný.

Tento koncept navrhol britský študent Jamie Barett. Qoros v ňom vidí veľký talent a preto mu napríklad financoval posledné dva semestre na vysokej škole a okrem iného mu dal aj prácu. Barett teda začal poriadne zarezávať a jeho výsledok sa mierne vymyká našim zažitým predstavám o čínskych autách.

Anonymný koncept púta pozornosť najmä asymetrickými dverami, presklenou strechou a výraznou prednou maskou. Qoros však neplánuje tejto športiak pustiť do sériovej výroby. Návrh pravdepodobne v koši neskončí. Jednotlivé jeho dizajnové prvky môžu nájsť svoje miesto na výrobnej linke iných typov. Automobilka napríklad zvažovala, že prednú časť použije v sériovom sedane.

Pekný športiak z Číny. Áno, znie to čudne, no je to tak. Žiadna kópia, ani príšera. Qoros poslal do sveta vydarený anonym.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Na to, že je koncept z Číny, vyzerá fajn. Má celkom slušné dynamické línie a zaujímavo riešenú strechu. Zadná časť síce trochu môže pripomínať Aston Martin, no z Číny sme zvyknutí na iné veci.

Qoros okrem mena, nezverejnil ani technické údaje o svojom novom koncepte. A to je škoda. Ďalším problémom je fakt, že automobilka neplánuje tento koncept rozvíjať aj naďalej a teda žiadna produkčná verzia nehrozí.

Zdroj: autoevolution.com