Zatiaľ vôbec nie je jasné, ktorá značka bude na trhu za Atlantikom pre PSA kľúčová! 

Spoločnosť už dávnejšie vytvorila kvalifikovaný tím, ktorého hlavnou úlohou je sledovať potreby amerických spotrebiteľov. Tím má za úlohu sa oboznámiť i s technickými a právnymi normami, ktoré sa týkajú predaja vozidiel v zámorí.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Medzičasom koncern PSA ponúka aplikáciu Free2Move. To je však len slabá útecha pre potenciálnych zákazníkov. Larry Dominique CEO pre Severnú Ameriku potvrdil, že nové autá síce prichádzajú a aj budú prichádzať, ale chvíľu to bude trvať, kým sa dostanú do Ameriky. Ďalej ozrejmil, že PSA v USA nemá vybudovanú žiadnu sieť služieb, či už dílerov, alebo autorizované servisy. Na tento trh by teda museli vstupovať od základov. 


Kedy tento krok spravia? Ťažko povedať. Ani oni sami presne nevedia, kedy to bude. Dominique povedal, že s predajom začnú až vtedy, ak budú na to vytvorené 100 % podmienky. 


Údajne sa v PSA už rozhodli, ktoré produkty do Ameriky prinesú. Najviac sa šušká o značke DS. Úplne potvrdené to ale nie je. Stále v hre ostáva Peugeot, Citroen, a po novom dokonca aj Opel. Až časom sa ukáže, ktoré z týchto áut dostane zelenú. 

Zdroj: CarsCoops

Foto: Peugeot, Citoren, DS