Kabaň je legendárny slovenský dizajnér, ktorý svoje kvality počas kariéry predviedol hneď viackrát. Pracoval pre Rolls-Royce, BMW a najmä a najdlhšie pre Škodu. Už v minulosti teda pre skupinu Volkswagen pracoval a následne sa do jeho služieb opäť vrátil. Začiatkom roka 2023 oslávil 50 rokov. Jeho misia vo Volkswagene sa tentoraz však skončí predčasne.

Jednou z jeho úloh bolo prepracovať model ID.Life, ktorý sa v sériovej podobe ukáže ako VW ID.2. Zámerom bolo, aby bol emotívnejší a viac pritiahol mladú generáciu. Šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer bol však údajne voči návrhom Kabaňa skeptický a nenašli spoločnú reč. Vyeskalovalo to až do toho, že Kabaň na svojom poste nadobro končí. Nedávno o tom informoval svoj tím a najbližších kolegov, píše nemecký Business Insider.

Portál cituje aj jedného zo zamestnancov Volkswagenu, podľa ktorého v nemeckej firme panuje všeobecné napätie a obavy o pracovné miesta. "Rozlúčka s Kabaňom môže byť len začiatok," uviedol neznámy pracovník VW. Firmu prednedávnom opustil aj dlhoročný dizajnér Klaus Zyciora.

Viac emotívne, menej vážne

Kabaň vyzýval k zmene myslenia, aby mali v sebe nové Volkswageny viac emócií a pôsobili menej vážne. Slovák zdôrazňoval, že napríklad agresívne vyzerajúca predná časť auta nie je tou správnou taktikou, ako osloviť širšie masy zákazníkov. Podľa jeho slov práve preto priniesol nový VW ID. Buzz v tomto smere zásadný obrat a štart novej éry. Elektrický busík prekypuje retro dizajnom. Viac informácií v samostatnom článku.

Zdroj: Business Insider