BMW M3 Competition Edition

BMW M3 Competition Edition

Interiér je zmesou karbónu, kože, hliníku a loga M. Exteriér ide tiež v tomto duchu, keďže okrem spomenutých 19" kolies je tu prítomný znížený podvozok (-10 mm) Competition package a kompletný exteriérový M packet.

To najdôležitejšie je ale ako vždy technika. V tomto prípade je pod kapotou známa 4.0 V8 s výkonom 414 k. Svoj výkon prenáša na zadné kolesá skrz dvojspojkovú prevodovku M DCT (Double Clutch Transmission) vďaka ktorej dokáže toto auto vystreliť z 0-100 km/h v priebehu 4.5 sekundy (čo je menej o 0.2s voči sériovej M3). Výlet do otáčok je zastavený až pri krásnych 8,400 o/min. Aby boli jazdné zážitky ešte lepšie, dostala táto M3 vylepšený systém M Dynamic Mode, ktorý je ešte dokonalejší ako u "bežnej" M3.

A bodka na záver - koncová cena bola stanovená na 81,060 USD, čo je približne 61,000 EUR. Mimochodom, sériová M3 v USA začína už na 59,900 USD. A či sa plánuje aj pre európanov niečo na oslavu 40 výročia založenia divízie M? Zatiaľ nie, ale ak, tak sa o tom určite dozviete z nášho webu TopSpeed.sk!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov