So strechou môžete manipulovať do rýchlosti 50 km/h.

So strechou môžete manipulovať do rýchlosti 50 km/h.

Situácia v Európe je úplne iná. Ženevský autosalón je preplnený odhaleniami nadupaných superáut, pri ktorých americká sláva trochu zaniká. Roadster Corvetta Stingray Convertible v Ženeve neprerazil tak, ako by sme možno čakali. Ale pri Ferrari LaFerrari alebo McLarene P1 to nemohlo odpadnúť lepšie.

Podľa mňa je to trochu zvláštne, no nová Corvetta vyzerá rovnako dobre so strechou aj bez nej. Odstránenie strechy neznamenalo úbytok dizajnovej krásy. Textilná strecha so sebou nenesie zmenu motora. Pod kapotou ostáva vidlicový osemvalec LT1 s objemom 6,2 litra, ktorý dodáva výkon 335 kW (456 k) a maximálny krútiaci moment 610 Nm. Vietor vo vlasoch chýbať určite nebude. Výkon posiela na zadné kolesá sedemstupňová manuálna prevodovka, alebo šesťstupňový automat. So strechou je možné manipulovať do rýchlosti 50 km/h. Prípadne ju môžete sklopiť aj na diaľku.

Textilná strecha vôbez neovplyvnila krásu auta. Výrobca dokoca tvrdí, že nezmenila ani jeho tuhosť a hmotnosť. Do Európy príde najneskôr do konca roka.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

General Motors tvrdí, že Corvettu C7 vyvíjali ako dve autá v jednom. Po odstránení pevnej strechy údajne nemuseli vykonať žiadne štrukturálne zmeny. Jedine museli premiestniť uchytenie bezpečnostných pásov. Hmotnosť strechy nahradil mechanizmus ovládania textilnej strechy.

Tí z nás, ktorí majú lepšie vlasové korienky, si budú môcť od prvého dňa objednať paket Z51 Performance. Ten obsahuje elektricky ovládateľný samosvorný diferenciál, vylepšené brzdy, prídavné chladenie prevodovky a niekoľko aerodynamických vylepšení.

Cenu zatiaľ nepoznáme. Vieme však jednu ďalšiu dôležitú vec. Na Európsky trh prídu obe verzie. Najneskôr do konca aktuálneho roka Chevrolet uvedie naraz kupé aj roadster.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Nový Chevrolet Corvette zvyšuje výkon na maximum