Duster na nás nikdy neútočil krásnymi líniami a dynamickou karosériou.

Duster na nás nikdy neútočil krásnymi líniami a dynamickou karosériou.

V Brazílii predávajú Duster pod vlajkou Renaultu z celkom jednoduchých dôvodov. Tamojší trh nie je veľmi naladený na lacné značky európskych výrobcov a Daciu tam nikto nepozná. Brazílsky a európsky Duster je v podstate to isté a teda aj facelift by mal byť rovnaký.

Výrobca staví na dizajn, ktorý má vychádzať z konceptu DCross. Ten zase vychádza z pôvodného Dustera. Keď som pred pár týždňami písal o tomto koncepte, skonštatoval som, že aj Duster môže byť celkom pekné auto. Stačí pár dobrých dizajnových zmien. Faceliftované SUV by teda malo dostať nové predné svetlá, ktoré by boli v porovnaní s aktuálnymi menšie. Vzadu výrobca zvolí presný opak. Koncové svetlá má Duster k svojmu zjavu príliš malé. Nové by, podľa dostupných informácií, mali byť väčšie. Väčšiu pozornosť by mala budiť aj nová maska chladiča a prepracované hmlovky.

Na facelift si ešte nejaký ten mesiac počkáme. Spolu s ním by na trh mal prísť aj pick-up. Duster má aj po troch rokoch stále veľký potenciál.

Každý kto už sedel v interiéri SUV od Dacie vie, že toto auto dizajn interiéru veľmi nerieši. Tak by to malo ostať aj pri facelifte. Automobilka chce klásť väčší dôraz na funkcionalitu. Rozhranie palubného systému pôjde na vrchnú časť prístrojovej dosky, výrobca upraví sedadlá aj prístrojovú dosku. Rovnako by malo dôjsť k výmene niektorých materiálov.

Zatiaľ nevieme čo Dacia pripravuje pod kapotou. Brazílske a naše pohonné jednotky však nie sú to isté, pretože táto krajina nerieši emisie. Bližšie info o obnovenom SUV získame niekedy počas budúceho roka.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Duster po plastike mieri do brazílskej džungle ako DCross

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov