„Renovo Motors chcelo vytvoriť vozidlo, ktoré bude demonštrovať výkon, ovládateľnosť a vzrušenie, ktoré je možné dosiahnuť s technológiou elektrických áut.“ Povedal Christopher Heiser, riaditeľ Renovo Motors.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

A skutočne Renovo Coupe, postavené na originálnom šasi CSX 9000 dodávanom firmou Shelby America, ponúka impozantné jazdné výkony. Zrýchlenie z 0 na 96 km/h (60 mph) len za 3,4 s. Ako dokáže zrýchľovať elektrické auto nám už síce ukázala Tesla Model S a naznačilo pár ďalších, no napriek tomu je táto hodnota obdivuhodná. Automobilka dokonca uvádza, že je to najlepšia hodnota akú kedy dosiahol sériovo vyrábaný elektromobil s pohonom zadnej nápravy. Len pre porovnanie, je to rovnaký čas aký potrebuje na zrýchlenie na túto métu napríklad Ferrari 458 Italia. Rozdiel však bude v lineárnom priebehu krútiaceho momentu. Jeho hodnota je ohromných 1 356 Nm a je k dispozícii takmer okamžite. Renovo konkrétne uvádza, že za 37 milisekúnd od stlačenia pedálu, je celá táto nálož plne k dispozícii. Dvojitý sekvenčný elektromotor s axiálnym magnetickým tokom dosahuje výkon 373 kW (507 k) a už spomínaný krútiaci moment 1 356 Nm. Mimochodom, hoci maximálka v tomto prípade nie je až taká podstatná, mala by atakovať hranicu 200 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Renovo Coupe zrychľuje z 0 na 96 km/h (60 mph) len za 3,4 s. Automobilka dokonca uvádza, že je to najlepšia hodnota akú kedy dosiahol sériovo vyrábaný elektromobil s pohonom zadnej nápravy.

Za svoju dynamiku však auto vďačí, na elektromobil, pomerne nízkej hmotnosti 1 474 kg. Automobilke sa ju podarilo dosiahnuť aj vďaka lítium-iónovým modulárnym batériám, ktoré si firma Renovo nechala patentovať. Keď je už reč o batériách isto vás bude zaujímať dojazd. Ten by mal byť 100 míľ, čo je približne 160 km, na jedno nabitie. Ani čas, ktorý udáva výrobca na dobitie, nie je v kontexte elektromobilov nijak tragický. Práve naopak. Na rýchlonabíjačke to kupé zvládne za 30 minút. Na bežnej by mu to malo trvať 5 hodín.Nejde však iba o koncept. Renovo plánuje vyrobiť limitovanú sériu tohto elektrického retro kupé. Firma už dokonca začala prijímať objednávky. Prví zájemcovia mohli podpísať zmluvu už počas uplynulého víkendu na prehliadke v Pebble Beach. Cena je stanovená tesne nad pol milióna dolárov. Konkrétne 529 000 dolárov, čo je 396 000 eur. Prví zákazníci by si mali svoje autá vychutnať už budúci rok.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: tlačová správa, autoblog

Určite vás bude zaujímať aj elektromobil Quant e-Sportlimousine.