Elektromobily sú dnes pre automobilky veľmi dôležitým predajným artiklom. Nejde pritom o zisk z predaja, ten je často zatiaľ, vzhľadom na drahé technológie, dokonca v červených číslach. Dôležitejšia je ich úloha v znižovaní flotilových emisií, ktoré následne dovoľujú aj predaj väčších modelov so spaľovacími motormi, na ktorých majú automobilky väčšie marže. Čím viac elektrických áut má teda automobilka v ponuke, tým spokojnejšie môžu jej manažéri spávať.

Renault na to pôjde podobne ako Fiat s modelom 500, útočí štýlom, výbavou a neraz aj retro farbami.

Fešák pre náročných

Predať dnes elektromobil však nie je nijak ľahký proces. Kým sú totiž k dispozícii dotácie, ide to, problém nastáva vo chvíli, keď „štátne“ peniaze dôjdu a treba byť ekologický len za vlastné. Automobilky to už dobre poznajú, a tak sa snažia svojou ponukou vždy zaujať najskôr bohatších a náročnejších klientov ochotných za auto vydať viac peňazí. Renault na to ide rovnako, a tak nám už v septembri 2020 predvedie svoje elektrické Twingo Electric v špeciálnej edícii Vibes. Jeho technika zostane rovnaká ako v bežných verziách Twinga Electric, teda vzadu uložený elektromotor s výkonom 60 kW (82 k) a trakčné batérie s kapacitou 22 kWh umožňujúce dojazd 270 km (WLTP). Už z tohto je zrejmé, že Twingu nepôjde o rekordy, ale skôr o cenovú dostupnosť. Verzia Vibes však zaujme 16-palcovými zliatinovými diskami s oranžovými krytkami matíc, farebnými maskou chladiča, dekoračnými nálepkami a v rámci ponuky aj novým lakom karosérie s názvom Orange Valencia. Patrične vyšperkovaný bude aj interiér auta.

Zvyšok národa uspokojíme neskôr

Renault však nezabudne ani na záujemcov o racionálnejšie vybavené kusy bežného Twinga Electric. Ako hovorí fabrika, to sa ukáže až na prelome rokov 2020/2021 a k prvým zákazníkom sa dostanú na jar 2021.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov