V zlepšovanie situácie verí aj Ford.

ACEA však v aktuálnom roku vidí priestor na zlepšenie. Podľa odhadov tejto organizácie automobilový priemysel porastie o 2 %. V najbližších mesiacoch údajne dôjde k zotavovaniu celého odvetvia. Tejto informácii je doslova ťažké uveriť, pretože v Európe sa v podstate nič nezmenilo. Vývoju, výrobe a predaju automobilov stále vládnu tvrdé regulácie, ktoré neumožňujú slobodné rozvíjanie trhu. Prečo by sa potom mal z ničoho nič zvýšiť predaj? Len pre úplnosť dodám, že v minulom roku tento priemysel klesol o 1,8 %.

Ťažko uveriť vyhláseniam o zvyšovaní predajov bez akéhokoľvek jasného dôvodu. Dosiahli sme už dno? To stále nevieme.

Aktuálne európsky trh s novými autami vykazuje najhoršie čísla za posledných takmer 20 rokov.

Predseda asociácie Philipe Varin uvádza, že čísla, ktoré sme poznali pred krízou v blízkej budúcnosti rozhodne nedosiahneme. Napriek tomu nastane zlepšenie. Aký je však dôvod na tento optimizmus? To nevieme. ACEA ho jednoducho neodhalila. Rast očakávajú aj niektoré automobilky ako napríklad Renault alebo Ford. Podľa nich veľa závisí najmä od ekonomickej aktivity v Španielsku, Francúzsku alebo Taliansku.

Varin ďalej uviedol, že továrne nachádzajúce sa v Európe, ktoré produkujú automobily boli v minulom roku priemerne vyťažené na 75 %. Podľa jeho slov by sa najmä úrady mali postarať o zlepšenie tohto čísla. Pomáhať by mali napríklad zvýšením flexibility práce alebo poskytovaním fondov.

Zdroj: bloomberg.com

Prečítajte si aj:  Ako sa predávajú jazdenky? Oficiálne štatistiky neexistujú