Ferrari Superamerica 45

Ferrari Superamerica 45

Hneď na začiatku vás ale schladím, toto auto je vyrobené len v jednom jedinom kuse. Bolo špeciálne navrhnuté a zostrojené pre realitného magnáta menom Peter Kalikow z New Yorku. A viete pri akej príležitosti? To sa podržte - na oslavu 45. výročia kúpy svojho prvého Ferrari. Konečná... Chápete? Niekto si proste dá vyrobiť jedinečné auto len preto, aby si pripomenul svoju prvotinu rovnakej značky.

Ferrari Superamerica 45

Ferrari Superamerica 45

Základ tohto modelu treba hľadať vo Ferrari 599 GTB Fiorano, i keď je jasné, že zmien je tu viac než dosť. Hneď prvý pohľad odhaľuje nové riešenie strechy, presne ako tomu bolo u modelu 575M Superamerica. Teda strešný panel, ktorý sa otoči o 180 stupňov a z kupé vyčaruje v priebehu pár sekúnd kabriolet. Rovnaký systém využiva aj Renault Wind i keď sa jedná o auto z úplne inej cenovej galaxie. V prípade Ferrari Superamerica 45 sa jedná o celokarbónovú strechu.

Farba na tejto kráske je Blu Antille, teda presne tá, ktorú už tento nový majiteľ vo svojej garáži má. Konkrétne na jeho klenote Ferrari 400 Superamerica cabriolet (sériové čislo 2331SA) z roku 1961. Viete, pre istotu, aby mu to v garáži pekne ladilo. Na 45ke je more detailov, ktoré toto auto odlišujú ešte viac od svojich súkmeňovcov. Či už aerodynamické prvky alebo krásne kolesá, všetko je dokonale zladené do harmonického celku. Jedným slovom nádhera! Novému majiteľovi gratulujeme, vo svojej garáži bude mať kus automobilovej histórie.