Fiesta 1,0 l EcoBoost v ankete Women’s World Car of the Year 2013 zvíťazila aj v kategórii „najhospodárnejší automobil“. Výrazný zovňajšok a interiér optimalizovaný z hľadiska ergonómie a komfortu, a tiež technológie ako Ford MyKey, SYNC a Active City Stop určite zavážili. Porotu tvorilo 18 žien. Ich pohľad je predsa len o kúsok iný od toho mužského. My by sme menej dbali na hodnotenie aspektov ako sexappeal a šetrnosť k životnému prostrediu... :)

Systém MyKey očaril hlavne maminy. Táto vec rodičom umožňuje viesť svojich tínedžerov k bezpečnej jazde, a tým znižovať mieru ich ohrozenia za volantom. Pre sériovú výrobu je to prelomová novinka.

Nová Fiesta získala od nezávislej organizácie Euro NCAP, hodnotiacej bezpečnosť vozidiel, maximálne päťhviezdičkové ohodnotenie. Ponúka automobilový komunikačný systém Ford SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá posádku vozidla v prípade nehody priamo spojí s miestnou záchrannou službou. Systém Active City Stop zas vodičovi pomáha predchádzať kolíziám pri malej rýchlosti. 

"Nová Fiesta EcoBoost bola od začiatku jasným favoritom celej našej poroty zloženej z uznávaných motoristických žurnalistiek z celého sveta,“ povedala Sandy Myhre z Nového Zélandu, hlavná porotkyňa ankety Women’s World Car of the Year.

Skutočnú spoľahlivosť, mestu odolnej Fiesty, v konečnom výsledku preverí čas. Mne osobne sa jej dravý dizajn páči, no spoľahlivosť a časová výdrž agregátov bude testovaná až postupom času, pri každodennom používaní.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov