Webstránky sú plné kresieb predpokladaného vzhľadu Fordu Focus RS III. generácie. Všetky ktoré som videl však majú zásadný problém, nový RS vykresľujú ako 3 dverák. Už dva roky je zrejmé, že aktuálna generácia Focusu v 3 dverovom prevedení existovať nebude. Naopak, pri 5 dverovom Focuse RS III nie je vylúčená ani kombi verzia... :)

Predbežne sa uvažuje v súvislostiach s mechanickou 6-stupňovou prevodovkou, no použitie robotizovanej dvojspojkovej aplikácie PowerShift nie je vylúčené. Najväčším problémom vývojárov použiť dvojspojkovú automatiku je veľké navýšenie váhy auta, aj keď trend v tejto oblasti smerom k týmto prevodovkám je zrejmý.


Asi vôbec netreba zdôrazňovať, že aj nový Focus RS III bude mať predný pohon, konštruktéri si však dávajú záležať na tom, aby prenos enormných výkonov na predné kolesá nebol spojený s nestabilitou a veľkými spätnými silami vo volante. Žiaľ, Team RS neuvažuje nad použitím klasického mechanického samosvoru, chcú siahnuť po elektronickom náhradníkovi. Odhadovaná cena novinky, ktorá by mala prísť o necelé dva roky je cca 32 000 €.

zdroj: auto express