Galpin je v USA číslo je jedna medzi predajcami Fordu. Nielenže Fordy predávajú, ale oni ich aj upravujú. Majú 60-ročnú tradíciu v úpravovaní tejto značky. Na základe svojich skúseností vytvorili GTR1. Galpin Ford GTR1 má základ vo Forde GT a ukazuje, ako by mohol vyzerať keby pokračoval jeho vývoj.

Galpin Ford GTR1

Ak by pokračoval vývoj Fordu GT vyzeral by ako Galpin Ford GTR1

GTR1 má v strede twin turbo motor Ford s výkonom 1024 koní, s ktorým šprintuje na stovku za 3,1 sekundy a hravo prekonáva 360 km/h
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Auto poháňa twin turbo osemvalec s objemom 5,4 litra. Ten podáva výkon 764 kW (1024 koní) spolu s krútiacom momentom 1002 Nm. S týmito parametrami šprintuje na stovku za 3,1 sekundy. Topspeed tohoto monštra presahuje 360 km/h. K týmto výkonom mu pomáha hliníková karoséria, ktorá je o 12 cm širšia oproti pôvodnému Fordu GT. Auto zastavujú 6 piestikové brzdy s karbónovými kotúčmi, ktoré sú zakryté nádhernými 20 palcovými kovanými diskami.

Galpin Ford GTR1

Modrou kožou potiahnutý interiér

Interiér tiež prešiel zmenami. Na prvý pohľad je vidieť, že sedadlá, panely dverí, či palubná doska sú potiahnuté kožou. Je to samozrejme ručná práca, akú si toto auto zaslúži. Lemy budíkov, ako aj ostatné kovové časti interiéru su vyrobené z hliníka. Aby ste sa na dlhých cestách nenudili, nachádza s v aute audio system McIntosh. Nie je jasné koľko sa týchto krásnych áut vyrobí, ale Galpin hovorí, že ich výroba bude extrémne obmedzená.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov