Za oceánom je veľa úspešných ľudí, ktorí svoje peniaze tlačia do áut. Jedným z najznámejších je skvelý moderátor a zabávač Jay Leno. Jeho zbierka je neskutočne rozsiahla a obsahuje všetko zaujímave, čo ponúkol tomuto svetu auto priemysel za posledných 120 rokov.

Zbierka Ken Blocka zatiaľ nie je taká rozsiahla, no isto stojí za zmienku. Ken však nie je typickým zberateľom ktorý občas sfúkne prach zo svojich ratolestí. On mi pravidelne pekne vymetie všetky kúty, ako sa na borca jeho kapacít patrí.

Okrem viacerých kusov Subaru WRX STi, ktoré mu zabezpečujú chlapi z Vermont Sportcars, patrí teplé miesto v garáži aj tučnému Mercedesu CLS veľmi zaujímavo upravenému a nalakovanému čiernym matným lakom.

Ken, ako už bolo spomenuté, si svoje autá vie poriadne užiť. V Blockovom výkladovom slovníku však pojem užiť si nadobúda celkom iné dimenzie. Špeciálne pre svoje potreby si na svojom pozemku nechal postaviť ihrisko, kde si občas zaskáče, alebo aj zalieta. Podľa chuti. Pozrite si video, kde Ken skáče cez 50 metrový skok na známej Scoobie STi, na ktorej odjazdil aj legendárne súborové cvičenie na disciplíne menom gymkhana.

 

Ďalšie informácie nájdete na týchto linkách:

Ken Block a jeho Subaru Impreza WRX STI

Ako trénuje Ken Block? Brutálne... (Gymkhana)

Ken Block je späť - Gymkhana 2