Uvedená diaľnica M-11 spája Moskvu s päťmiliónovým Petrohradom a má približne 700 kilometrov. Koľko je popri nej nabíjačiek, popravde netušíme, rovnako ako agentúry nezverejnili informácie o tom, koľko sa ich podarilo odstaviť.

Ruský prevádzkovateľ nabíjacích staníc, spoločnosť Rosseti, na svojom facebookovom profile tvrdí, že výpadok spôsobila charkovská firma AutoEnterprise, dodávajúca pre tieto stojany súčiastky. V ich systéme údajne ostali „zadné vrátka“ a vďaka tomu sa ich Ukrajincom podarilo znefunkčniť.

Práve kvôli reakcii prevádzkovateľa hádame, že nepôjde o jedinú postihnutú nabíjačku, inak by túto situáciu asi nekomentoval, v každom prípade nedobrovoľnú odstávku zachytil na mobilný telefón jeden z rusky hovoriacich vodičov.

Z jeho záznamu je vidieť, že sa namiesto bežných informácii na displeji objavujú trochu iné než bežné chybové správy. Jedna z obrazoviek v angličtine ešte hovorí „Volajte servis, žiadna zásuvka nie je k dispozícii“, nasledujúce sú však veľavravné a jasne sympatizujú s našim susedom: „Sláva Ukrajine, Sláva hrdinom, Putin je ču**k a Smrť nepriateľom“.

Náprava údajne už čoskoro

Podľa internetového portálu Vice sa hláška „Putin je ču**k“ (v ukrajinskom origináli Путiн хуйло) stala obľúbená už v roku 2014, po invázii Ruska na Krym, predovšetkým potom medzi futbalovými fanúšikmi FK Metalist Charkov a FK Šachťar Doneck.

Firma Rosseti vo svojom oznámení hovorí, že nefunkčné nabíjačky „sú od siete už izolované a čoskoro budú zase fungovať“.

zdroj: Vice