MPV je segment, ktorý ani zďaleka nevyčerpal svoj potenciál. Naopak, s príchodom elektrických áut a dôrazom na dojazd a efektivitu získava dobré karty na svoju stranu a v mnohých aspektoch je výhodnejší, než aktuálne rovnako veľké SUV. Na rovnakom pôdoryse totiž vytvorí viac vnútorného priestoru, ktorý môže slúžiť posádke alebo preprave materiálov a surovín. A práve efektivita je to, o čo tu bude v blízkej budúcnosti bežať ešte viac, než dnes.

Pre rodinu aj biznis

Hyundai svoju novinku veľmi prezieravo marketingovo umiestňuje do pozície auta nielen pre rodinu, ale aj pre biznis. Takto to síce kedysi s luxusnejšími MPV skúšali viacerí výrobcovia, ale až dnes po ohromnej vlne „biznis SUV“ to naberá na význame. Z MPV by sa v blízkej budúcnosti skutočne mohla stať dôstojná alternatíva doterajších SUV. Neraz sme dokonca svedkami nenápadného prerodu karosérie SUV na nižší crossover s terénnejšími ambíciami, ktorý je už na skok ku klasickému MPV. V podstate je to všetko len marketingová hra so zákazníkmi a ich umelo vytváranými potrebami.

Hyundai Staria sa má objaviť ešte v priebehu roka 2021, pričom v polovici roka by sme mali mať k dispozícii aj bližšie technické parametre auta. Ako to bude s jeho dovozom do krajín EÚ, zostáva nateraz otázkou, vylúčené by to však vôbec nemuselo byť. Ide o pohon, pre ktorý sa fabrika rozhodne. Hyundai môže v rámci koncernu Hyundai/ KIA totiž raziť inú cestu a zamerať sa na trhy, na ktorých sa sesterský Carnival neukáže. Isté je to, že základná Staria príde v 7-miestnej konfigurácii, ktorú bude možné rozšíriť až na 11 miest. Veľmi luxusný má byť aj interiér auta (vo vrcholnej verzii). Nechajme sa teda prekvapiť, čo všetko z projektu Staria vlastne vypadne, sympatické však je, že segment MPV by týmto modelom dostal ďalší impulz a nádej na jeho návrat na výslnie. Ako sa totiž ukazuje, mnohým európskym rodinám dodnes tieto praktické autá chýbajú a ani veľké SUV nepovažujú, na rozdiel od marketingových oddelení automobiliek, za ich skutočnú alternatívu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov