Za 40 USD je možné urobiť z vášho iPhone hračku pre všetkých autoholikov a ľudí, čo majú autá viac ako radi. Program "Rev" umožnuje komunkovať iPhone-u s riadiacou jednotkou motora cez OBD diagnostickú zásuvku II. generácie. Tak je možné využiť skvelý Appleácky vynález ako mobilné diagnostické zariadenie, ktoré premieňa abstraktné veličiny, s ktorými operuje ECU na niečo hmatateľné a viditeľné. Určite je to skvelá vec pre ľudí, ktorých zaujíma, čo vlastne taká riadiacia jednotka je a ako vlastne elektronicky riadený motor funguje (ktoré periférie mapuje, aké sú priebehy daných veličín,...). Za všetky spomenieme napríklad nepretžité meranie spotreby paliva, zrýchlenia, cez GPS aj skutočnej rýchlosti a mnoho iného pre laika zbytočného.

Program "Rev" umožnuje dokonca robiť užívateľovi aj priamo zásahy do riadiacej jednotky a nulovať servisné intervaly výmeny prevádzkových kvapalín a iné basic operácie, ktoré sú zaradené v položke komfortné funkcie. Vstupom do riadiacej jednotky môže užívateľ sledovať funkciu aktuátorov a iných meracích členov a na monitore sa mu vo forme jednoduchej X-Y závislosti zobrazujú priebehy veličín ako zmeny tlaku v sacom potrubí, tlak paliva, teplota v saní, pretlak v sacom potrubí, polohu škrtiacej klapky a mnoho iného. V podstate robí z iPhone veľmi jednoduchý osciloskop.

 

Skutočne totálne namakaná vec za pár korún. Program Rev patrí, aspoň podľa nás, medzi to najužitočnejšie, čo sme za posledný čas videli. Skvelá vecička. Žeby začali v čase krízy servisy prezbrojovať na iPhone-y? :DDD

Zdroj, kde si môžete aplikáciu Rev aj stiahnuť: http://www.automoblog.net/2009/05/16/iphone-analytics-device/

 

Za tip ďakujeme Aerovi!