Plug-in hybridy valcujú Európu a budúci rok sa k nim pridá aj modernizované Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 2021. Ide o najnovšiu evolúciu crossovera Eclipse Cross, ktorý posiela fabrika na svetové trhy a aj keď je už EÚ kvôli svojej prísnej emisnej legislatíve mimo hry a nové modely sem Japonci nepošlú, Ecplipse Cross ako facelift súčasného modelu dostalo výnimku. Bez obetí to však nebude, benzínová verzia 1.5 MIVEC Turbo sa k nám už totiž nedostane. Jej miesto zaujme výlučne plug-in hybridná verzia Ecplipse Cross PHEV.

Mitsubishi Eclipse Cross (2018)

Mitsubishi Eclipse Cross (2021)

S väčším displejom a bez krídla

Pri modernizácii auta konštruktéri popracovali najmä na detailoch, z tých najzásadnejších menujme predovšetkým upravenú zadnú časť, z ktorej zmizlo kontroverzné „krídlo“ v dolnej časti okna zhoršujúce výhľad smerom vzad. V kabíne sa zmenili niektoré obkladové materiály, iné je ovládanie niektorých palubných funkcií a dominantou palubnej dosky sa stáva 8-palcový dotykový displej v jej strede.

Eclipse Cross PHEV 2021 sa bude na jednotlivých európskych trhoch zavádzať do predaja postupne od polovice roka 2021. Poradie fabrika údajne určí podľa lokálneho dopytu a trhového potenciálu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov