Prvý skutočný transformer pochádza z Japonska, má štvrtinovú výšku 1,3 m, váži 35 kg, ako robot chodí rýchlosťou 1 km/h a ako auto jazdí maximálne rýchlosťou 10 km/h. Časom sa dočkáme aj transformera v životnej veľkosti 5 m.

Zaujímavý je názov, J-deite Quarter, ktorý referuje o štvrtinovej veľkosti prototypu. Pre Japoncov je štvrtinový model len prvým krokom k transformerovi  v životnej veľkosti. Majú to naplánované, zatiaľ čo súčasný robot meria 1,3 m, do roku 2016 chcú predviesť druhý model v polovičnej veľkosti J-deite Half, ktorý bude merať 2,5 m a v roku 2020 chystajú premiéru transformera v životnej veľkosti s výškou 5 m.

Transformer

Prvý funkčný transformer pochádza z Japoska

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vráťme sa k súčasnému štvrtinovému prototypu J-deite Quarter. Robot je vysoký 1,3 m a poskladá sa na auto dlhé 1,3 m. Transformer váži 35 kg a má na palube 3 kW batériu, s ktorou dokáže fungovať hodinu. Ak je prototyp robot, dokáže kráčať rýchlosťou 1 km/h, ak ho premeníte na auto, jazdí maximálnou rýchlosťou 10 km/h. Robota ovládajú pomocou proprietárneho softvérového systému V-Sido OS.

Transformer

J-deite v štvrtinovej veľkosti je len prvý krok, v roku 2020 plánujú predstaviť transformera v skutočnej veľkosti

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Autori zatiaľ nepovedali, čo plánujú keď projekt dokončia a budú mať k dispozícii transformera v životnej veľkosti. Jedno je isté, určite sa nájde dosť ľudí, ktorí nemajú hlboko do vrecka a jedného si kúpia.

Zdroj: carscoops.com