Koncept vyzerá na prvý pohľad veľmi mohutne. Rozhodne však nejde o veľké auto.

Niro je dlhý 4185 mm, široký 1850 mm a vysoký 1558 mm. Stojí na platforme s rázvorom 2560 mm. Rozchod kolies má hodnotu 1630 mm. Mohutná karoséria crossoveru má pre koncept typické futuristické tvary.

Rovnako futuristický interiér má usporiadanie 2+2. Objem batožinového priestoru nepoznáme, no od kabíny by ho malo oddeľovať výsuvné veko. Na palube sa nachádzajú dotykové panely, ktoré ovládajú palubný počítač, navigáciu alebo informačno-zábavný systém.

Kia Niro má byť súperom pre Nissan Juke. Do predaja sa však tak skoro nedostane. Kórejská automobilka týmto krokom doháňa zameškané.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Myslím, že nie je prekvapením fakt, že Niro je hybrid. Pod kapotou má 1,6 litrový preplňovaný štvorvalec, ktorý poskytuje výkon 118 kW (160 k). Motor je spojený s prednými kolesami prostredníctvom 7 stupňovej dvojspojkovej prevodovky. Zadné kolesá poháňa elektromotor s výkonom 33 kW (45 k). Jeho energia by mala pochádzať z rekuperácie energie počas brzdenia.

Niro je stojí na 20 palcových kolesách, ktoré sú obuté do pneumatík s rozmermi 245/40. Sami musíte uznať, že keďže ide o koncept, Kia zverejnila v pomerne rozsiahle informácie. Aj keď to najhlavnejšie ako jazdné výkony ostávajú neznáme. Finálna verzie však pravdepodobne prinesie ešte mnohé zmeny.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Už aj Kia má svoje štvordverové kupé: ako koncept CUB

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov