V12 a takmer 2,5 tony 

V rýchlosti si povedzme niečo o modeli Ghost. Poháňa ho poctivá V12 s objemom 6,6-litra, ktorá produkuje výkon 419 kW (570 k) a 780 Nm krútiaceho momentu. Šprint z 0 na 100 km/h pritom zvládne pod 5 sekúnd. Parametre ako stvorené na okruh, nie? Hm, ani nie. Ghost totiž na dĺžku meria 5399 mm (v predĺženej verzii až 5569 mm) a váži takmer 2,5 tony (2490 kg). Aj keď disponuje vzduchovým podvozkom, ktorý si dokáže hladko poradiť aj s obrubníkmi na okruhu, nie je to pretekárske náčinie. 

Misha Charoudin pohodlne usadený na zadnom sedadle

Touto vetou sa ale neriadil Misha Charoudin. Ten však nie je žiadny milionár. Prenajíma autá, poskytuje tzv. Nürburgring taxi, či inštruktáže na tomto okruhu. Každopádne sa rozhodol vydať na Zelené peklo s Rolls-Royceom Ghost. No akoby bol pravý milionár, neusadol za volant, ale na zadné sedadlo a nechal to odmakať svojho kamaráta, ktorému aj auto patrí. Aj keď má video slúžiť hlavne na pobavenie, nešlo o žiadnu vyhliadkovú jazdu. Autu miestami aj „prikúrili“ a nechýbalo ani katovanie cez obrubníky. 

Koniec koncov, rovnako ako na cestách bežnej premávky, aj na Nordschleife sa Rolls-Royce vynímal medzi ostatnými autami. Nie je totiž zvyčajné, že auto podobného charakteru uvidíte na okruhu, budil tu tak naozaj veľa pozornosti. 

Zdroj, video: Misha Charoudin