Úplne nové koncepčné vozidlo, ktoré vystupuje pod názvom Kia No 3 predefinuje druh malých MPV prostredníctvom vytvorenia príjemného vozidla, v ktorom je radosť jazdiť. Hlavnou črtou tohto konceptu je unikátne rozšírené čelné sklo a panoramatická sklenená strecha s priečnym rozdelením, automatická slnečná clona a nová tvár značky Kia v podobe predného grilu, predných svetlometov a loga značky v novom rozložení. Koncept s dĺžkou 4045 mm je vyhotovený v matnej titánovo šedej farbe s kontrastnou lesklou bielou.

<p>Koncept Kia MPV No3</p>

Nové modely Kia cee’d ISG (Idle Stop & Go), ktoré znižujú spotrebu paliva o 15 % pri jazde v meste sú v súčasnosti na predaj v mnohých krajinách Európy, Slovensko nevynímajúc. Moderný systém ISG automaticky vypne motor, keď sa auto zastaví, alebo pri jazde vpred rýchlosťou nižšou ako 4 km/h so zaradeným neutrálom, zošliapnutou spojkou a motorom na voľnobehu. Keď auto stojí a vodič zošliapne pedál spojky, motor sa okamžite a automaticky znovu naštartuje. Vozidlá Kia cee’d ISG sú k dispozícii s výberom z 1,4 a 1,6-litrových benzínových motorov u všetkých troch modelov rodiny cee‘d – päť dverový hatchback, praktické kombi cee‘d SW a trojdverové kupé pro_cee'd. Vystavený model s motorom 1,4 litra má úroveň emisií CO2 137 g/km.

Hlavnou črtou tohto konceptu je unikátne rozšírené čelné sklo a panoramatická sklenená strecha s priečnym rozdelením, automatická slnečná clona a nová tvár značky Kia v podobe predného grilu, predných svetlometov a loga značky v novom rozložení

Kia Motors vyprodukovala flotilu prototypov Kia cee’d Hybrid špeciálne na testovanie a hodnotenie v Európe. Kia cee’d Hybrid je poháňaný 1,6-litrovým benzínovým motorom Kia Gamma dopĺňaný 15 kW (20 koní), 105 Nm striedavým synchronizovaným elektrickým motorom, vlastnou CVT prevodovkou spoločnosti Kia (plynulo premenlivá prevodovka) a ISG systémom. Tento Hybrid dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 11,8 sekúnd a môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 185 km/h. Prototyp dosahuje spotrebu 4,81 litrov na 100 km a úroveň emisií CO2 109 g/km – o 25 % menej oproti štandardnému 1,6 litrovému vozidlu Kia cee’d.