Najslávnejší okruh sveta mala v záhrade

Už od malička mala blízko k autám, keďže žila v Hotel am Tiergarten, teda hneď vedľa najdlhšej rovinky na okruhu Nürburgring Nordschleife. Sabine  (aj jej dve sestry) začala po občasných rodinných jazdách s pretekaním. V roku 1996 a 1997 vyhrala 24 hodinovku na Nürburgringu s BMW M3 E36. Všimli si ju chalani z BMW M a celé roky jazdila prevažne s BMW M5 E60 šialne adrenalínové jazdy RingTaxi. V roku 2008 s Porsche tímu Land Motorsport skončila na treťom mieste za továrenskými Manthey Porsche. V roku 2015 a 2016 bola súčasťou pretekov WTCC na Nordschleife, kedy si vyskúšala Chevrolet RML Cruze TC1.

Celosvetovo ju zviditeľnil TOPGEAR v roku 2004

Jej prvé vystúpenie v relácii Top Gear prišlo v roku 2004, čas Jaguaru S Type, s ktorým jazdil Jeremy Clarkson, komentovala so slovami, že taký čas zajazdí s dodávkou. Chýbalo jej iba 9 sekúnd. Keď si vyskúšala Jaguar S Type, Jeremymu dala 47 sekúnd a filmovací štáb si musel privolať testovacieho jazdca Jaguaru Wolfganga Schubauera aby kameramanský S Type R Sabine stíhal. Po personálnych zmenách sa Sabine od roku 2016 na nejaký čas stála aj súčasťou moderátorského tímu Top Gear.

Sabine bola vždy plná dobrej nálady, nemeckého štýlu humoru a hlavne mala dar na jazdenie. Ten je zreteľný z videa nižšie, kde sa počas pretekov VLN prediera v Porsche 911 GT3 R z posledného miesta na štarte s úplným majstrovstvom. Okrem pomalších áut okolo nej, začína na okruhu pršať. Napriek tomu si zachovala chladnú hlavu a s chirurgickou presnosťou sa prediera štartovým polom vpred. Bola a navždy bude kráľovná Nürburgringu.

Zdroj: dailymail.co.uk, en.wikipedia.org

Foto: skoda-storyboard.com