Žeby Rolls-Royce skutočne nebol schopný vytvoriť dostatočne dobrý dizajnový návrh?

Rolls-Royce údajne nie je spokojný s dizajnom. „Vážne sa týmto typom zaoberáme. Päťdesiat percent predaných vozidiel na celom svete tvoria práve SUV. Žiadne rozhodnutie však doteraz nepadlo. Pokiaľ si nebudeme úplne istí, nepôjdeme do toho. Musí vyzerať ako Rolls-Royce,“ povedal Peter Schwarzenbauer, člen správnej rady automobilky.

Žeby bol za celý spomalením projektu skutočne nedostatočne dobrý dizajn? Rolls-Royce chce svoje SUV predávať najmä bohatým Číňanom a teda so záujmom o neho by si veľa starostí robiť nemusel.

Bentley už svoje SUV má. Do predaja sa dostane v roku 2016.

Na stole výrobcu už pristálo niekoľko dizajnových návrhov, no údajne žiadny nebol dosť dobrý. Niekoľko z nich sa údajne požadovanému výsledku priblížilo, no nedostatočne. Pôvodne chcel výrobca dodať nový typ na trh do roku 2017. Tento termín, rovnako ako v prípade Lamba, pravdepodobne nedodrží. Ak však predsa len vznikne nové luxusné SUV, jeho cena bude takmer určite vyššia ako 200 000 libier (252 000 eur). Rolls-Royce chce svoj výtvor primárne zamerať na bohatý čínsky trh a teda o odbyt sa asi neobáva.

Niet divu, že RR sa snaží dostať aj do tohto segmentu. Ako uviedol Schwarzenbauer, predaje SUV sú vysoké. Druhým dôvodom motivácie je fakt, že úhlavný nepriateľ Bentley už SUV má. V roku 2012 predstavil koncept EXP 9 F, ktorý vzbudil mnoho kontroverzie. Napriek tomu je evidentné, že záujem o neho je, pretože Bentley ho plánuje uviesť do predaja v roku 2016.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Ženeva 2012: Bentley ukázalo čiernu ovcu- koncept EXP 9 F