Na Slovensku sú registrované minimálne 2 kusy Ferrari LaFerrari. Uzavretá verzia na východe Slovenska v Michalovciach a otvorená verzia LaFerrari Aperta v Komárne.

Gumball 3000 ´17 na Slovensku

V týchto dňoch beží veľmi populárna akcia pre majetných autičkárov Gumball 3000. Trasa smerovala z Rigy až do gréckeho mesta Mykonos. Trasa ide aj cez Slovensko, takže pár nadšencov mohlo vidieť namakané raritné kúsky pokope a naživo.

Na akcii Gumball, ktorá prechádzala aj Budapešťou, sa v "domácom" meste Josh rozhodol ukázať, čo táto kráska dokáže. „Slovenské“ LaFerrari sú v Budapešti veľmi populárne. Mnohí si spomeniete na nehodu červeného kúsku z východného Slovenska pred pár rokmi.
 

Celá akcia Gumball 3000 sa vždy koná za prísneho dohľadu (nie asistencie) polície v každom štáte, kadiaľ skupina prechádza. Prečo? Rýchla jazda ohrozuje ostatných... Ani toto ukazovanie sa v Budapešti na seba nenechalo dlho čakať a na miesto dorazili hliadky.

Už keď sme spomenuli LaFerrari Apertu, pozrite si aj síce trochu staršie, ale nemenej zaujímavé video, v ktorom je zachytená jazda po okresných cestách neďaleko talianskej Imoly. 

Čo je Gumball 3000?

Zakladateľom je britský nadšenec a automobilový pretekár Maximillion Cooper, ktorý ešte v roku 1999 prišiel s myšlienkou jazdy na luxusných a športových autách na prieč Európou, ktorej sa z prvopočiatku zúčastnili len kamaráti a známi. Trasa mala na dĺžku 3000 míľ, pričom po každej etape sa konala vždy veľká párty. Akcia postupne pritiahla množstvo nových členov, ktorí chcú ukázať svetu svoje nadupané tátoše a "trochu" sa pritom zabaviť. Zo začiatku nevinne vyzerajúca akcia hŕstky zbohatlíkov sa postupne zmenila na stále viac populárnu a sledovanú každoročnú záležitosť. Trasa nie je každý rok rovnaká. Mení sa. Sem-tam tieto supercars prechádzajú aj cez Slovensko.

Zdroj: vezess.hu