Otvorene môžem povedať, že tvarmi kúskov ako Land Rover Discovery III, Defender, Range Rover a Range Rover Sport som nadšený. Nový drobný Range Rover Evoque je podľa mňa momentálne azda najkrajšie SUV. Pred rokom na autosalóne v Paríži som sa z neho doslova poskladal a do stánku som sa kvôli tomuto autu niekoľkokrát vrátil.

Na obrázkoch je koncept DC100. Svetovú premiéru bude mať na autosalóne IAA vo Frankfurte 2011 o dva týždne. Návrh skúma možnosti novej budúcnosti legendárneho typu Defender. Land Rover sa nechystá pripraviť novú generáciu Defendera skôr než o 4 roky. Keďže však zvažujú radikálnu zmenu, snažia sa čo najskôr poznať reakcie novinárov a verejnosti.

Land Rover DC100 chce pripraviť pôdu pre Land Rover Defender 2015

Land Rover DC100 chce pripraviť pôdu pre Land Rover Defender 2015

Nie som celkom fundovaný písať o tom, či je nové smerovanie správne alebo nie. Je mi jasné, že Defender je už naozaj starý a výrobca sa chce skokom posunúť kamsi, kde ho už  pôvodné črty nebudú obmedzovať. Na druhej strane je tu mimoriadne silná tradícia a DNA teréniaku, ktorá sa s ním tiahne od samotného začiatku. Navyše viem, že veľa aktuálnych, či budúcich majiteľov sú v tomto konzervatívni ľudia a prudká, alebo veľká zmena im nemusí byť po chuti. Mne sa návrh veľmi páči, len si nie som istý, či sa má volať Defender. Rozumiete mi?

Koncept DC100 je obutý veľmi seriózne. Na 22

Koncept DC100 je obutý veľmi seriózne. Na 22" diskoch sú plášte Pirelli s rozmermi 265/45.

Gerry McGovern, šéfdizajnér Land Rover, komentoval koncepčné vozidlo Land Rover DC100 nasledujúcimi slovami: „Nahradenie legendárneho modelu Defender je jednou z najväčších výziev vo svete automobilového dizajnu. Je to automobil, ktorý inšpiruje ľudí po celom svete. DC100 nie je koncept pripravený do výroby, ale iba začiatok štvorročnej cesty k dizajnu novéhu modelu Defender 21. storočia.“


John Edwards, globálny riaditeľ Land Rover, dodal: „Defender je milovaný po celom svete pre svoj  jednoduchý, osvedčený a nezameniteľný dizajn. Nový Defender sme odhodlaní navrhnúť tak, aby zostal verný svojmu dedičstvu a zároveň spĺňal požiadavky meniaceho sa globálneho trhu. Do vývoja plánujeme zapojiť aj existujúcich a potenciálnych zákazníkov, aby nám pomohli s finalizáciou detailov nového vozidla. Jedna vec je istá, bude to vzrušujúca cesta a my sa už nevieme dočkať, keď sa na ňu vydáme.“


Koncept Land Rover DC100 stavia na základných prvkoch charakteru modelu Defender a umožňuje značke Land Rover otvoriť diskusiu a inšpirovať ľudí k snívaniu o budúcnosti tohto modelu.


Pre podrobnejšie info o Range Rover Evoque kliknite na nižšie linky:

Range Rover Evoque - prvé predstavenie novinárom

Range Rover Evoque - autosalón Paríž 2010

Range Rover Evoque - azda najkrajšie súčasné SUV

Range Rover Evoque - azda najkrajšie súčasné SUV

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov