Joe Wiesner, majiteľ Golfu TDI, si kúpil auto kvôli sľubovaným nízkym emisiám, teraz je rozhorčený. „V každom pohľade je môj Golf naozaj dobrým autom, ale už nechcem, aby ma niekto spájal so znakom na kapote,“ dodáva.

Marketingové oddelenie, ktoré vymýšľalo kampaň CLEAN DIESEL, o podvode pravdepodobne nevedelo. No presvedčili veľké množstvo ľudí, že aj vznetový motor môže byť ekologický. Tí sa teraz cítia podvedení, naštvaní a sú v rozpakoch. „Nechcem mať nič spoločné so značkou,“ hovorí Richard Marshall, majiteľ Golfu TDI z roku 2012. Ďalej dodáva, že diesel chce predať čím skôr.

Chamtivosť až na prvom mieste

Ďalší majiteľ Jetty TDI, Aaron Schneiderman, zase tvrdí, že škandál je ukážkou, ako „korporátna chamtivosť a zlé úmysly idú na úkor etického správania a ľudského zdravia“. Joe Wiesner, majiteľ Golfu TDI, si kúpil auto kvôli sľubovaným nízkym emisiám, teraz je rozhorčený. „V každom pohľade je môj Golf naozaj dobrým autom, ale už nechcem, aby ma niekto spájal so znakom na kapote,“ dodáva.

VW nespustí zvolávaciu akciu dovtedy, kým nevymyslí riešenie, ako splniť zákonné emisie NOx. Spoločnosť vyčlenila na kauzu Dieselgate 7,3 miliardy dolárov. Odborníci však varujú, že ak sa podarí vyriešiť problém s emisiami, môže to negatívne dopadnúť na majiteľov. Výkon motora, ale aj spotreba sa môžu po úprave zhoršiť.


Právna kancelária Clifford podala hromadnú žalobu na spoločnosť Volkswagen, zatiaľ zastupuje 3000 klientov. Číslo bude určite rýchlo narastať.


Máte aj vy doma motor, ktorý produkuje vyššie emisie? Cítite sa podvedení, alebo vás to vôbec nezaujíma? 

Zdroj: greencarreports