Dávnejšie sme vás informovali, že McLaren vidí budúcnosť v hybridoch, ale pracuje aj na elektromobile. Dnes je to oficiálne, že hybrid ako model P1 je naozaj účinný a elektromobil už aj reálne testujú. Kedy ho však uvidíme?

Elektrický McLaren? Možno až po roku 2020.

Podľa riaditeľa dizajnu McLarenu Dana Parry-Williamsa to nebude tak skoro. Pre web Autocar totiž odpovedal, že aktuálne sú najväčšie problémy s technológiou akumulátorov. „Predstavte si, že idete jazdiť na okruh, dajme tomu na pol hodinku. Ak by ste šli na elektromobile, potrebovali by ste mať dojazd v reálnych podmienkach aspoň 500 míľ (približne 800 km). Tak náročné je jazdenie na okruhu pre akumulátor,“ prezradil Williams.

McLaren vyrobil legendárny spaľovací model F1, hybridný P1, čaká nás to isté aj s elektromobilom?

Potom, samozrejme, musíte ísť domov, a teda potrebujete nabiť akumulátor. Za 10 minút máte doplna natankovanú prázdnu nádrž, to však s prázdnym akumulátorom a veľkou kapacitou nedosiahnete. Technológia sa síce vyvíja rýchlym tempom, prejde však ešte bližšie nešpecifikovaný čas, kým uvidíme prvý výlučný elektromobil od McLarenu. Raz teda určite príde. Kedy však, to je otázne.

Zdroj foto: McLaren, Rimac

Prvý oficiálny športový elektromobil, z ktorého aj predali pár kusov, prišiel z Chorvátska.