Spolu s výrobou sme získali aj vývoj

Rozširovanie Volkswagenu, dobré správy pre východ z hľadiska príchodu Volva a najnovšie aj navýšená investícia Porsche na Slovensku. Čo sa týka investícií automobiliek, našej krajine sa darí.

Z pôvodného plánu zameraného na výrobu karosérií sa Porsche preorientovalo na elektromobilitu. A spolu s tým sa navýšila aj investícia, a to až na jednu miliardu eur, píše Denník N.

V slovenskej Hornej Strede budú vznikať batériové moduly zložené z dielov od subdodávateľov z Ázie. Následne budú samozrejme použité v elektrických autách značky Porsche ako napríklad model Cayenne.

Denník N upozorňuje na fakt, že Nemcov trápia spomalené povoľovacie procesy na Slovensku a boli by radi, keby ich úradníci urýchlili, a to najmä zdlhé posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Investícia prebieha vo fázach s tým, že prvá hala už je pred dokončením. Sériová výroba sa má rozbehnúť na budúci rok.

Po dokončení celej investičnej aktivity má v závode pracovať 600 zamestnancov. Slovensko nebude pre Porsche len výrobnou halou, ale vďaka novému centru - taktiež umiestnenému v Hornej Strede - u nás bude prebiehať aj technologický vývoj pod taktovkou 60 odborníkov.

Zdroj: Denník N