Dlhé roky boli synonymom písmen AMG veľkoobjemové benzínové motory. Doba sa však zmenila a dnes tento štítok nájdeme aj na elektrických autách, konkrétne na špičkových verziách typov EQE a EQS. Počet takýchto modelov bude rásť. Mercedes-Benz aktuálne avizuje ďalší elektromobil od športovej divízie, ktorého koncept odhalí už onedlho.

O novinke menom Vision AMG informoval súčasný šéfdizajnér značky Gorden Wagener, ktorý zverejnil náčrt zachytávajúci jej siluetu. Karoséria je evidentne podriadená aerodynamike. Vozidlo na tejto skici nápadne pripomína štúdiu Vision EQXX, spoločné sú viaceré základné proporcie i krivky dlhej zadnej časti. No pravdepdoobne nejde len o upravenú verziu už známeho elektromobilu.

Elektromobil prezentovaný v januári vynikal efektivitou, nízkou spotrebou energie i dlhým dojazdom, oficiálnych 1 000 km už preukázal aj v praxi. Jeho pohyb zabezpečoval vzadu uložený elektromotor s maximom 150 kW (204 k). V prípade konceptu AMG očakávame podstatne vyššie číslo, pričom pravdepodobne dostane pohon oboch náprav. Dôraz bude nepochybne kladený najmä na jazdné výkony.

Z konceptu bude údajne sériový model

Konkrétne technické parametre sa asi dozvieme v priebehu budúceho týždňa, kedy má mať nový Mercedes premiéru. Odhalenie elektrickej štúdie prebehne 19. mája. Podľa zákulisných informácií pritom nezostane len pri dizajnovo-technickom cvičení, z konceptu sa údajne vykľuje sériový produkt. Do výroby sa má dostať v roku 2025.