Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio

Cabrio bude dostupné so štyrmi priamovstrekovými motormi 250 CDI (150 kW/204 k), 350 CDI (170 kW/231 k), 250 CGI (150 kW/204 k) a 350 CGI (215 kW/292 k) v prevedení BlueEFFICIENCY ako aj s piatym najvýkonnejším päťlitrovým osemvalcovým motorom s označením E 500 Cabrio (285 kW/388 k).

Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio

Osádku nového kabrioletu E v zime chráni plne automatická, vodotesná, dobre tepelne izolovaná (hrúbky 23,5 milimetra) textilná strecha. Strecha sa dá otvárať a zatvárať až do rýchlosti 40 km/h, pričom to dokáže za 20 sekúnd. Neprepúšťa vietor ani vodu a môže sa čistiť aj v umývacej linke.

Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio má v sériovej výbave ako svetovú novinku automatickú ochranu proti vetru AIRCAP®, ktorá pozostáva z dvoch častí: zo šesť centimetrov vysúvateľného spojlera so sieťou v ráme čelného skla a zo steny proti vetru medzi zadnými sedadlami. AIRCAP® nadvihuje prúdenie vzduchu, výrazne znižuje turbulencie, redukuje rušivý podtlak v interiéri a minimalizuje hlučnosť. Dá sa vysúvať po stlačení tlačidla až do 160 km/h. Využívať ho však možno až do maximálnej rýchlosti 250 km/h.

Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio

Pre nový kabriolet je v ponuke i zdokonalený systém AIRSCARF®. Funguje ako neviditeľný šál, ktorý zohrieva krk a šiju cestujúcich. Zabudovaný je do chrbtových operadiel predných sedadiel a fúka teplý vzduch zo vzduchových dýz v opierkach hlavy. Vďaka vylepšeniu si dýzy na výstup teplého vzduchu môžu vodič i spolujazdec natáčať (s ohľadom na svoju výšku) nastavovacím kolieskom v rozsahu 36 stupňov smerom nahor i nadol.

Mercedes-Benz E Cabrio

Mercedes-Benz E Cabrio

Príkladnú bezpečnosť zaručujú (okrem iných v mercedesoch používaných systémoch) tiež prvý krát v kabriolete s hviezdou inštalované hlavové airbagy. Ukryté sú vo výplniach dverí na úrovni horného lemu obkladu. Hlavové airbagy dosahujú po aktivácii plochu až 0,7 x 0,5 metra pri objeme 17 litrov. Počas nárazu tak rovnako účinne chránia vysokých i nízkych cestujúcich.

zdroj: Mercedes-Benz Slovakia