Najmenší Mercedes by mohol vyzerať takto...

Mestský Mercedes by mal vzniknúť na novej platforme s pohonom prednej nápravy. Na tomto základe rovnako vznikne aj ďalšia generácia Renaultu Twingo. Prvé testovacie verzie by mohli byť na svete do dvoch rokov. Oficiálna svetová premiéra je naplánovaná na polovicu roka 2017.

 

Daimler spolu s Renaultom vytvoria pre mini A nové zážihové aj vznetové motory. Malo by ísť o trojvalce s objemom maximálne 1 liter. Elektrický pohon má byť k dispozícii už od uvedenia na trh.

Mercedesu zatiaľ v ponuke chýba typ, ktorý by patril výlučne do mesta. V roku 2017 môže byť všetko inak. Zatiaľ však nevieme či automobilka vytvorí van alebo hatchback. Rovnako nepoznáme ani meno.

... alebo takto. Mini trieda A je zatiaľ v začiatkoch vývoja, takže pochopiteľne zatiaľ neexistujú žiadne reálne obrázky.

Zatiaľ nie je jasné, ako Mercedes svojho najmenšieho člena nazve. V hre je označenie CLY, trieda X alebo CLX. Nedávno navyše prenikli informácie, ktoré hovoria o tom, že automobilka pripravuje triedu X. Tá by mala pozostávať z crossoveru a malého vanu. Práve malý van by mal byť umiestnený pod triedou A.

 

Cena najmenšej novinky by mala štartovať na hodnote 20 000€ alebo mierne pod ňou. Okrem Európy sa novinka dostane aj na severoamerický trh, možno ju Mercedes bude predávať aj v Číne.

 

Zdroj: mercedes-benz-blog.blogspot.com, automobile-magazine.fr, theophiluschin.com

Preťítajte si aj:  Mercedes je nahnevaný pre odchod McLarenu k Honde. Lenže... -má byť prečo?