Väčšina ľudí je proti novým svetlám

Automobilový svet už dlho neriešil podobnú kontroverziu, takže nejaká je z času na čas vítaná. Ale určite nie v prípade typu Octavia. Pre Škodu je to 20 rokov najpredávanejšie auto a pohrávať sa s jej imidžom a predajmi je príliš odvážne a riskantné. Viniť, alebo brať na zodpovednosť za to len šéfdizajnéra Jozefa Kabaňa by bolo plytké a mimoriadne neodborné. Manažment zložený z desiatok odborníkov vo svojich oblastiach už desaťročia na autách pri optimalizácii výrobných nákladov preberá a schvaľuje doslova každú súčiastku. Boli by ste veľmi naivní, keby ste si mysleli, že o predku modernizovanej Octavie rozhodol Jožo Kabaň sám, prípadne jeho oddelenie.

2017 Škoda Octavia 3 Facelift

Nech verejnosť prijala predok Octavie akokoľvek, zdá sa, že je rozhodnuté, výroba nastavená a všetko pripravené pre nástup do predaja. Škoda Auto teda zverejnila ďalší set fotografií a krátke video kontroverznej novinky.


Zatiaľ je zmena pripravená pre bežné modely karosérie liftback a kombi. Neskôr sa majú delené svetlá objaviť aj na modeloch RS a Scout. Čo všetko má modernizovaná Octavia III pre rok 2017 pripravené nájdete v predošlom podrobnejšom predstavení. V danom článku je aj informácia o začiatku prijímania prvých objednávok koncom tohto roka a začiatku predaja od polovice januára 2017. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že tí, ktorí Octaviu III zvažovali, sa ešte poponáhľajú kúpiť aktuálny model napriek tomu, že novinka prináša zásadné zlepšenia a systémy, ktoré jej doposiaľ veľmi chýbali ako - full LED svetlá, parkovací asistent, adaptabilný tempomat, sledovanie slepého uhla, sledovanie jazdných pruhov a premávku pri cúvaní, systém aktívneho pruženia DCC...

2017 Škoda Octavia 3 Facelift