Sériovou výbavou všetkých nových verzií Passatu sú teraz hlavné LED reflektory, vrátane obrysových, denných a LED smeroviek. Rovnakú technológiu samozrejme využívajú aj zadné združené svetlá. Každý Passat zároveň dostal systém infotainmentu s integrovanou SIM kartou (kvôli mobilnému pripojeniu na internet) a online službami „We Connect“. O bezpečnosť posádky sa pri všetkých výbavových verziách postará systém monitorovania premávky pred autom Front Assist, systém núdzového brzdenia City Brake s automatickým rozpoznávaním chodcov Pedestrian Recognition a udržiavanie v jazdnom pruhu Lane Assist. K vyšším výbavám, prípadne v rámci príplatkových paketov, však Passat ponúkne aj adaptívny tempomat ACC, adaptívne tlmiče s plynulým nastavovaním, adaptívne svetlá IQ.Light – LED Matrix alebo komplexný asistenčný systém Travel Assist umožňujúci čiastočne autonómnu jazdu až do rýchlosti 210 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na elektriku aj do terénu
Okrem štandardných verzií je nový Passat k dispozícii aj v „poloterénnej“ verzii Alltrack s pohonom všetkých kolies, ochrannými plastmi karosérie a vyššou svetlou výškou. Pre priaznivcov hybridov sa v ponuke objaví aj plug-in hybridný Passat GTE kombinujúci benzínový motor a elektromotor so systémovým výkonom 160 kW (218 k). Mimochodom, vďaka výkonnejšiemu akumulátoru sa predĺžil jeho elektrický dojazd na 57 km (podľa novej metodiky WLTP, v staršej NEDC by to bolo až 70 km). Keď sme už pri motoroch, benzínovú paletu zatiaľ tvoria štvorvalce 1.5 TSI (110 kW/ k) a 2.0 TSI naladené na 140 kW/190 k a 200 kW/272 k, zatiaľ čo naftovú ponuku zastúpi turbodiesel 2.0 TDI (140 kW/190 k) a jeho dvojturbová verzia 2.0 BiTDI (176 kW/240 k)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Základ za 22 660 eur, ale len do augusta
Základná výbava už nenesie žiadne označenie, bude označená len jednoducho „Passat“. So základným benzínovým štvorvalcom 1.5 TSI a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou štartuje cenou 22 660 eur (24 370 eur za kombi 1.5 TSI Variant). Ale pozor, v uvedenej cene je aj uvádzacia zľava 2000 eur, ktorá je k dispozícii len do konca augusta 2019. Dve vyššie výbavové verzie nesú klasické označenia Business a Elegance, pričom sa k obidvom bude dať objednať aj športový paket R-Line.