Výkon a nízke emisie: VW píše novú kapitolu v histórii zážihových motorov s uvedením generácie TSI, ktoré stáli za celkovým posunom vývoja v posledných rokoch. Volkswagen predstavil ďalší motor v rodine - nový 1.2 TSI - na tohtoročnej Vienna Engine Symposium. S touto novinkou, VW pokračuje v inteligentnom downsizingu a posúva novú progresívnu technológiu TSI do ešte menšieho objemu valcov.

Rozhodnúť sa pre 1.2 TSI presvedčí jeho pomer výkonu a krútiaceho momentu, keď napriek malému objemu valcov motor s priamym vstrekovaním paliva je vybavený turbodúchadlom. Tým dosahuje maximálny krútiaci moment 175 Nm už pri 1 500 ot.

Pokračujúci vývoj technológie malých, ale výkonných motorov dôsledne využíva optimalizáciu trenia a ľahkú koštrukciu motora. Motor nie je založený iba na hliníkovej kľukovej skrini, ale navyše kompletne upravené priame vstrekovanie poskytuje nárast výkonu pri nízkej spotrebe paliva a malých emisiach. Tieto konštrukčné vylepšenia už bodovali u „väčšieho brata“ v rodine - 1.4 TSI - ktorý bol ocenený na prestížnom udeľovaní cien „motor roka“ už 3x za sebou.