Lexus LC je vízia, ktorá sa, našťastie, stala aj skutočnosťou...

Vízia zhmotnená do modelu LF-LC bola výsledkom experimentu, ako by mohol vyzerať športový Lexus, keby neexistovali obmedzenia. Koncepčné auto, ktoré na autosalóne v Detroite získalo cenu EyesOn Design, vzbudilo taký záujem, že padlo rozhodnutie vytvoriť sériový automobil. Toto rozhodnutie si najskôr vyžiadalo nevyhnuté vyriešenie množstva technických problémov – napríklad štíhla línia masky, ktorá je umiestnená veľmi nízko nad veľkými kolesami, si vyžadovala skonštruovanie celkom nového zavesenia. Proporcie karosérie Lexusu LC s nízkym predkom a jemne sa zvažujúcou zadnou časťou naznačujú silu a rýchlosť a mohutná vretenová maska v tvare presýpacích hodín ladne rozráža vzduch. Kokpit ponúka vodičovi veľkorysý a pritom intímny priestor, pohodlie si užívajú aj pasažieri.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Tvorcovia modelu LC mali pred očami koncepciu „ostrejší, ale jemnejší” – tento protiklad znamená v skutočnosti spojenie precíznosti riadenia a výkonu s komfortom jazdy. Aby toto všetko dosiahli, použili rafinované viacprvkové zavesenie nápravy, maximálne znížili ťažisko a rovnomerne rozložili hmotnosť medzi prednú a zadnú časť. Dojmy z jazdy športovým kupé umocňuje päťlitrový motor V8 s výkonom takmer 500 koní, s ktorým spolupracuje špeciálne pre Lexus LC vytvorená desaťstupňová automatická prevodovka. Konštruktéri ju navrhli tak, aby zmeny radenia nasledovali v rovnakom rytme, pri rovnakých obrátkach. Vďaka tomu sa zvuk silného motora mení na jemnú hudbu. Rovnaký rytmus možno cítiť aj pri jazde hybridným LC 500h, v ktorom klasickú hybridnú jednotku doplnila štvorstupňová automatická prevodovka.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pri sledovaní modelu Lexus LC v pohybe, či je to pomalé manévrovanie, alebo rýchla jazda, si môžeme všimnúť paralely k japonskému dedičstvu – tradičnej príprave čaju plnej rafinovanej elegancie, alebo druhom bojového umenia ako kendo a karate. Všetky pohyby – pomalé aj rýchle – sú dokonale precízne a harmonické, čím zvýrazňujú jedinečné línie automobilu.
 

Ako hovorí hlavný inžinier značky Lexus LC Koji Sato - esencia luxusu, založeného na japonskej pohostinnosti „omotenashi” je citlivé vnímanie potrieb človeka a snaha pripraviť mu šťastné chvíle. „A práve preto Lexus vyrába automobily,” dodáva Sato.