Nový Golf 8 dostane 48 V sieť

Vďaka svetlám bude mať nový Golf iný výraz, ktorý podčiarkne nová maska chladiča, bude orientovaná viac horizontálne. Prekvapivo, stále bude stáť na platforme MQB. Ako prvý na nej postavili Golf 7. generácie. No zmien sa dočká, pre ešte väčšie zapracovanie elektrifikácie a hybridného pohonu. Základnou črtou nového auta bude zapracovanie stále viac rozšíreného použitia 48 V elektrickej siete. To umožní použiť efektívnejší štartér zapracovaný ako motor/generátor priamo medzi motorom a prevodovkou, môže poslúžiť aj ako pohon pre elektrické turbo pre modely GTI a R.

Nový Golf znova porastie

Napriek tomu, že nová generácia bude mať stále rovnaký podvozok, bude dlhšia a širšia. To znamená znova viac miesta vnútri, viac v kufri a miesto pre budúcu elektrifikáciu pohonu. Bežné modely dostanú 3- a 4-valcové spaľovacie motory. Všetky s turbom, samozrejme. V ponuke sa objaví celkom nový dízel. Väčšina modelov bude mať ešte manuálnu prevodovku, očakáva sa však, že VW na tomto type predstaví efektívnejšiu automatickú prevodovku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Väčšie zmeny v interiéri

Ako vidno z prvých záberov na interiér, nový volič automatu nebude zďaleka jedinou novinkou vnútri. VW Golf 8 ponúkne, po vzore VW Touareg III a VW Polo, plne grafický, no väčší LCD displej nielen uprostred, ale aj pod volantom. Je možné, že top verzie dostanú až do 15" veľké LCD obrazovky. Samozrejme, s plejádou asistentov vodiča a novej úrovne čiastočne autonómnej jazdy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Základ pre novú Octaviu, A3 a Leon

Ako dlho doposiaľ, nový Golf ponúkne technologický základ pre autá, ktoré budú jeho lacnejšími alternatívami (SEAT, Škoda) ale aj pre drahšiu a luxusnejšiu A3 od Audi. Svetovú premiéru má mať VW Golf 8 na jeseň. Koncom roka by sme ešte vraj mohli spoznať nové GTI a neskôr aj Golf R.