Zákazníkom ponúkne trojdverová a športovo vyzerajúca Kia rovnakú paletu motorov a prevodoviek ako jej súrodenci. Teda 1,4-liter benzín s výkonom 73kW/137Nm rovnako ako i vznetový agregát o sile 66kW/220Nm. Druhý motor s objemom 1,6-litra je tiež v oboch variantách, zážihový produkuje 99kW a 164Nm, vznetový potom 94kW a 260 Nm. S dĺžkou 4310mm, šírkou 1780mm a rázvorom náprav 2650mm je veľká takmer ako päťdverák, to však ponúka dostatok priestoru dizajnérom zvýrazniť športový profil a pohrať sa s krivkami. Dynamický look dosiahli znížením strechy o 40mm a posunutím B stĺpika o 220mm. To si vyžiadalo nové panely karosérie ako i okná. Iný je i C stĺpik, dvere batožinového priestoru, zadné lampy a nárazník. Na prekvapenie je ale batožinový priestor a miesta na zadných sedadlách takmer ako u päťdverového Cee'd.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

„Z tohto auta priam vyžarujú emócie a energia,“ vysvetľuje Peter Schreyer, šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors. „Už pri prvom pohľade sa vás zmocní túžba zajazdiť si na ňom, nie len vlastniť ho.  Kia ako automobilka sa vydala na dobrodružnú výpravu za nezameniteľným dizajnom.“ V závislosti od modelu, Kia bude priťahovať pozornosť chrómovou prednou maskou, LED svetlami pre denné svietenie, zadnými lampami LED a samozrejme ponukou diskov kolies. V interiéri zasa bude hladiť oči koženými sedadlami a volantom, čiernou palubovkou a stredovou konzolou a zliatinovými pedálmi. Milými detailmi pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia používania sú elektricky vyhrievané spätné zrkadlá so svetlami osvetľujúce priestor pod dverami, alebo systém monitorovania tlaku v pnematikách. Aby ste nemali pocit tuctovosti s ostatnými modelmi v ponuke, Pro_Cee'd bude na jar budúceho roka k dostaniu v šiestich odtieňoch karosérie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Pôvodný model Kia Pro Ceed si od svojho uvedenia na trh v roku 2007 získal už vyše 55 000 zákazníkov v celej Európe, čo predstavuje 12 % z celkového objemu predaja modelu Ceed. A keďže Pro Ceed druhej generácie má príťažlivejší dizajn ako jeho predchodca, Kia očakáva, že prinesie významný nárast predaja v tejto časti populárneho segmentu C. Kórejci sú hrdí najmä na to, že napriek rovnakému základu, Pro_Cee'd pôsobí vizuálne úplne inak než Cee'd. Dizajnéri sa snažili zachytiť energiu atléta čakajúceho na štart. Podarilo sa im to? Ja myslím že nech to nazvú akokoľvek, auto vyzerá dobre. Napriek tomu pri pohľade naň sa mi tlačí na jazyk jedno slovo. To slovo je - Scirocco...