Na začiatok treba spomenúť, že nová CUPRA Leon bude k dispozícii vo vezii hatchback aj kombi, o možnosť jazdiť o niečo svižnejšie teda neprídu ani nadšenci priestoru. Dizajnovo sa síce od sesterského Seatu Leon trochu líši, o úplne iný model však rozhodne nejde.

Čo sa týka exteriéru, Leon zostáva Leonom, odlišnosti hľadajte skôr na prednej maske či v prednom nárazníku. Samozrejmosťou sú aj iné kolesá, sériovo 18 a 19-palcové disky (väčšie pre výkonnejší variant). Predná náprava využíva zavesenie McPherson, vzadu nájdeme viacprvkovú nápravu. Voči bežnému Leonu je CUPRA Leon bližšie k ceste, vpredu o 25 mm a vzadu o 20 mm.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Digitálny displej s uhlopriečkou 10,25 palca prináša vlastnú grafiku, aj rozdelenie funkcií. Displej infotainmentu s uhlopriečkou 10 palcov ponúka 3D navigáciu, ale aj ovládanie gestami. Samozrejmosťou je aj množstvo asistenčných systémov, sú totiž prebraté zo sesterského Leonu.

K pohonným systémom uvediem, že všetky verzie už dostali do série DSG prevodovku. Na manuálnu prevodovku treba, bohužiaľ, zabudnúť. Plug-in hybridná verzia využíva štvorvalec 1,4 TSI a 110 kW (150 k) s elektromotorom 85 kW (115 k). Celkový systémový výkon dosiahne 180 kW (245 k) a krútiaci moment 400 Nm. CUPRA Leon s ním zvládne jazdiť na elektrinu do vzdialenosti 60 km a cez Wallbox sa nabije za 3,5 hodiny. Akumulátor má kapacitu 13 kWh.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Kto však chce len spaľovací motor, preňho bude určená základná verzia s výkonom taktiež 180 kW (245 k). Tá však bez pomoci elektromotora využíva benzínový motor 2,0 TFSI s krútiacim momentom 370 Nm.

Tým naj bude kombi

Nakoniec tu máme najvýkonnejšie verzie. Prvou je verzia s výkonom 221 kW (300 k), druhou tá s 228 kW (310 k). Obe majú identických 400 Nm. Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo všetky motorizácie boli k dispozícii pre hatchback aj kombi, najvýkonnejšia verzia bude dostupná len pre karosériu kombi a len s pohonom všetkých kolies. Všetky nižšie výkonové verzie sú totiž dostupné s pohonom predných kolies. CUPRA oznámila, že najvýkonnejší model zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako 5 sekúnd a jeho maximálna rýchlosť bude limitovaná na 250 km/h. Takže najvýkonnejšia Cupra Leon ako kombi? Nuž nič nereálne.

Zdroj foto: CUPRA