Bohatá štandardná výbava

Najlacnejšia verzia s motorom 1,0 TSI vás bude stáť 16 990 €. Jednoliter s výkonom 66 kW (90 k) je spojený s 5-stupňovým manuálom a sľubuje spotrebu 5,3 litra. Zadarmo vám Volkswagen “daruje” iba šedý lak Urano. Pomerne vysoká obstarávacia cena je obhájená bohatou základnou výbavou. Okamžite dostanete asistent rozpoznania kolízie s chodcom a cyklistom, systém na sledovanie diania pred vozidlom, automatické tiesňové volanie a asistent zachovania jazdného pruhu. Okrem toho máte LED svetlomety, automatickú klimatizáciu, 2x USB, Bluetooth mobilné pripojenie, 8,25-palcový dotykový displej, imobilizér, digitálne budíky a multifunkčný volant a vyhrievané elektrické spätné zrkadlá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Skromnosť bude očividná pri pohľade na oceľové 15-palcové disky vpredu, tmavý interiér a počúvať hudbu budete iba cez 4 reproduktory vpredu. Vzhľadom na dnešnú dobu nie je príliš prekvapujúce, že už za obyčajnú bielu farbu priplatíte 210 €. Najdrahšia farba biela perleť Oryx pritom stojí až 910 €. K základnej verzii si môžete namiesto oceľových diskov priplatiť 16-palcové z ľahkej zliatiny. V prípade konektivity si musíte nachystať 200 €. Automatické vypínanie diaľkových svetiel vás vyjde na 140 € a adaptívny tempomat 290 €. Poriadnu kopu peňazí si VW pýta za parkovacích asistentov. Parkovacie senzory vás vyjdú na mastných 510 €. Kamera stojí ďalších 290 €. Takto teda vyzerá skutočne ľudový Golf. Mesačná splátka naň je cca 210 €.

(Ne)ľudový Golf v plnej výbave

Na opačnom konci je (zatiaľ) 2,0 TDI so 7-stupňovou DSG. Do najdrahšej verzie som ešte pridal príplatkovú výbavu za 8 990 €. Zo základnej ceny pre túto kombináciu s naftovým dvojlitrom (110 kW/150k) 28 270 €, sme sa dostali na 38 850 €. Najdrahším príplatkom je rádionavigačný systém Discover Pro za 1 380 €. Na takýto nie príliš ľudový Golf si už musíte mesačne pripraviť 480 €.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov