2 % nárast

Bentley sa na rok 2020 nemôže vôbec sťažovať. S ohľadom na predaje to bol totiž ich najlepší rok vôbec. Je to vcelku raritná záležitosť, nakoľko predaje drvivej väčšiny automobiliek v dôsledku pandémie medziročne klesli. Oproti roku 2019 však predaje Bentley zaznamenali 2 % nárast. V uplynulých 12 mesiacoch celosvetovo predali 11 206 vozidiel, čo je ich nový rekord. 

Napriek tomu Bentley priznalo drobné sklamanie, nakoľko predpovede predajných čísel na rok 2020 boli oveľa vyššie, čo zmenil až príchod Covidu-19. Vďaka nemu museli v marci zavrieť svoju továreň, pričom tento stav trval až tri mesiace. Bentley však tvrdí, že napriek tomuto nepriaznivému stavu dokázali vďaka prepracovanému výrobnému plánu a úspešným proti-pandemickým protokolom uspokojiť dopyt. 

Modernizované Bentley Bentayga

Bentley pomohlo v predajoch predstavenie nového modelu Flying Spur a modernizácia Bentaygy. Vynovené SUV totiž tvorilo až 37 % predajov, ktoré s 39 % doplnili Continental GT a GT Convertible. Pre automobilku bol aj v roku 2020 kľúčový americký trh, kde sa predalo 27 % všetkých vozidiel. V tesnom závese (26 %) však bola Čína a Európa (20 %). 

„Aj keď sme očakávali lepšie predajné čísla pred pandémiou, ak vezmeme do úvahy rozsah obmedzení na celom svete po väčšinu roka, tak je dosiahnutie rekordných predajov silným ukazovateľom nášho potenciálu.“ Adrian Hallmark, šéf Bentley

Zdroj, foto: Bentley