Krásavec..

Krásavec..

Pre tých, ktorí hovoria, že malý Aston už dávno jazdí bez strechy - áno, ale to je V8. Silnejšia V12 sa odhalila až teraz a bohatí zákazníci sa s objednávkou budú musieť poponáhľať. V12 Vantage Roadster bude k dispozícii iba v obmedzenej sérii 101 kusov na vybraných trhoch. Každopádne ten, koho budú hriať kľúčiky vo vrecku, dostane klasický dizajn Astonu (v tej bielej je krásny, nemôžete nesúhlasiť) a sýty zvuk šesťlitra V12. Ten je bez turba a dáva 380 kW (510 koní) pri 6500 ot/min. S ním ruka v ruke ide i nezanedbateľný krútiaci moment 570 Nm s maximom v 5750 otáčkach. Kabriolety nie sú až tak o špičkových šprintérskych výkonoch, zvlášť Aston, ale stovka za 4,5s a topspeed 305 km/h sú slušne silné čísla na pohodové GT-čko.

V bielo-červenej kombinácii

V bielo-červenej kombinácii "môže byť".

Dizajnéri urobili Roadsteru slušivý exteriér. Elegantné hlavové opierky a jednoduché, ale vkusné veko skladacej strechy. Tá je, na rozdiel od Ferrari alebo McLarenu plátenná. Aston teda išiel svojou cestou a neponúkol hardtop. Myslím, že by mu veľmi nesvedčil.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Okrem úprav spojených so skladacou strechou, bolo na malom Astone jemne modifikované i pruženie na zadnej náprave. Aby Roadster držal krok s kupé, drobné zmeny sa udiali i na prednom a zadnom nárazníku. Vizuálnu atraktivitu zasa podporujú karbónové lízatko pod predným spojlerom, prahové lišty či spätné zrkadlá. Kolesá, ktoré obúvajú Pirelli P Zero Corsa, dostali nové disky. Takže podčiarknuté a zrátané, Aston Martin V12 Vantage Roadster je k dispozícii za približne 190000 Eur a objednávky prijímajú už teraz.

Zatiaľ jediné video o V12 ktoré som našiel. Nič extra, ale bola by škoda nepočuť ten zvuk...