Eos má svoje dni spočítané. Ľudia chcú ľahké autá aj za cenu plátenej strechy, na ktorej si mnohí skúšajú ostrosť svojich nožov.

Eos má svoje dni spočítané. Ľudia chcú ľahké autá aj za cenu plátenej strechy, na ktorej si mnohí skúšajú ostrosť svojich nožov.

VW má aktuálne s textilnou strechou Golf Cabriolet a Beetle Cabrio. „Keď dokončíme predaj súčasnej generácie, Eos zostane bez nástupcu. Dopyt po pevných skladacích strechách dnes klesá a aby som bol úprimný, vôbec mi to nevadí,“ povedal Klasu Bischoff, šéfdizajnér VW.

Podľa jeho slov automobilka pracuje na štvormiestnom kabriolete s plátenou strechou, ktorý by skvele zapadol do ich ponuky. Problémom sú však vyťažené továrne. Novinku jednoducho nie je kde vyrábať. Toto je kríza?

VW Eos 2,0 TDI váži 1608 kg. A to je jeho hlavnou nevýhodou. Jednoducho je príliš ťažký. Nedostatok nevyrovná ani ticho a teplo pod pevnou strechou.

Prečo sú odrazu zákazníci tak ostro proti pevným strechám? Hlavným problémom je asi hmotnosť. Plechová skladacia strecha váži naozaj veľa. Textilné strechy už navyše prekonali svoje nedostatky. Ich akustická a tepelná ochrana by mala byť na dobrej úrovni.

VW Eos prišiel do výrobných liniek v roku 2006. Tento typ mal vypĺňať medzeru medzi Golfom a Passatom. Skladacia strecha má 5 dielov a obsahuje aj strešné okno. Jej zloženie trvá 25 sekúnd.

V roku 2009 prekonal Eos pomerne veľký facelift. Aktuálne má pod kapotou už len preplňované benzínové štvorvalce a staré známe TDI. VW zatiaľ neprezradil, kedy ho plánuje navždy popraviť.

Zdroj: carscoop.blogspot.com

Prečítajte si aj: Volkswagen EOS

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov