V Georgii by ste mohli dostať pokutu aj za to, že nastavujete navigáciu v mobile na križovatke počas státia! Trochu choré, nemyslíte?

50 pokút za 90 min!

Dopravní policajti sa zahrali na tajných, keď sa prezliekli za robotníkov pracujúcich na ceste a nepozorní vodiči, ktorí stáli na križovatke im tak vôbec nevenovali pozornosť. Mužom zákona sa podarilo vyzbierať v priebehu 90 minút okolo 50 pokút! Za používanie mobilu za volantom dostali vodiči pokutu 150 $. Niektorí vodiči nemohli uveriť, za čo ich vlastne pokutovali.


Policajti obhajovali svoje konanie tým, že zákon je zákon a treba ho dodržiavať. Súhlasíte s tým aj vy? Nie je trochu nezmyselné pokutovať vodičov za to, že používajú mobil počas státia, keď nikoho neohrozujú? V Georgii by ste mohli dostať pokutu aj za to, že nastavujete navigáciu v mobile na križovatke! Trochu choré, nemyslíte? 


Písanie a čítanie správ na mobile považujem za jednu z najnebezpečnejších činností počas šoférovania. Omnoho nebezpečnejšiu, než telefonovanie. Prečo teda odsudzujem konanie policajtov? Pretože počas státia nikoho neohrozujete, maximálne tak plynulosť dopravy a aj táto časť je diskutabilná. Vďaka periférnemu videniu totiž vidíte, keď sa autá pred vami začnú hýbať.

Zdroj: carscoops, wsbtv