Nissan opäť cerí zuby a posiela do boja o zákazníkov úplne novú generáciu modelu Nissan X-Trail 2021. Ako prvú ukázal verziu určenú pre zámorské trhy nesúcu meno Nissan Rogue, ide však prakticky o identické dvojča európskeho X-Trailu. Fabrika doň chce nalákať najmä mladé rodiny, napriek vonkajšej dĺžke menšej o 38 mm preto údajne ponúkne výrazne väčšiu porciu miesta v kabíne. Pod kapotou by sa mal, okrem tradičných motorizácií Renault/Nissan, objaviť aj rovnaký motor ako v predstavenom modeli Rogue, teda benzínový štvorvalec 2.5 16V kombinovaný s CVT prevodovkou (133 kW/181 k). Príchod naftového motora pre Európu automobilka zatiaľ nepotvrdila. Takmer istá je však forma nejakého hybridného pohonu.

Prvá generáciu modelu X-Trail bola aj na Slovensku mimoriadne populárnym SUV.

Viac bezpečnosti

Nový X-Trail kladie veľký dôraz na bezpečnosť a Nissan o nej rád nahlas hovorí. Okrem prítomnosti systému asistentov, kamier a senzorov Nissan Safety Shield 360 spomína nové autonómne brzdenie pred prekážkami, detekciu chodcov, aktívne vyhýbanie sa pred prekážkam, varovanie pred otvorením dverí v čase, keď okolo prechádza auto či cyklista, 10 štandardne montovaných airbagov či lepšie deformačné zóny. Samozrejmosťou má byť aj systém „autonómnej“ jazdy ProPilot Assist.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Nová kabína

Veľa o novom modeli X-Trail napovie aj pohľad do kabíny „americkej“ novinky Rogue. Prepracovaný interiér posunie X-Trail opäť na súčasnú úroveň, Nissan sľubuje aj špičkovú konektivitu a úroveň komfortnej výbavy. X-Trail má byť predovšetkým rodinným autom, v kabíne je preto viac miesta vo všetkých smeroch, podstatne lepšie to má byť najmä na zadných sedadlách. Z ponuky zatiaľ vypadla sedemmiestna verzia, o ktorú nebol v minulej generácii takmer žiadny záujem. A ani sa nie je čomu čudovať, tretí rad tu bol naozaj len núdzový. V Nissane sa preto rozhodli nerobiť kompromisy a ponúknuť premyslenejšie usporiadanú plnohodnotnú päťmiestnu verziu.

Kedy sa oficiálne ukáže aj európska verzia modelu Rogue, zatiaľ nie je známe.