Ozajstný bezpečnostný asistent

Logicky, Touareg nočné videnie nedostane v základnej výbave, ale v opcii. Pracuje na systéme infračervenej termokamery. Tá sleduje priestor vo vzdialenosti až 300 metrov a „hľadá“ objekty, ktoré vyžarujú teplo. Neoznačení chodci, cyklisti a zver, to je to, čo sa najčastejšie zobrazí na digitálnom prístrojovom paneli Touaregu. Ak je situácia kritická, systém upozorní na potencionálnu kolíziu. Nočné videnie sa hodí tiež počas zníženej viditeľnosti za účasti hustého dažďa, alebo dokonca hmly.

„Objekt“ sa zobrazí na digitálnom paneli v žltom obdĺžniku. V kombinácii s LED Matrix svetlami auto „zažmurká“ na objekt pre výstrahu bez toho, aby ho oslepil. Toto funguje len v mimomestských oblastiach s nízkym stupňom osvetlenia krajnice. Po priblížení zobrazí nebezpečenstvo v červenom obdĺžniku, vodiča varuje zvukom a pripraví brzdy pre krízové brzdenie.

Aký máte názor na nočné videnie vy? Voči mnohým novodobým asistentom som skeptický, nočné videnie je však veľmi praktické. Dúfam, že sa po čase dostane aj do „mainstreamu“, nielen do toho TOP, čo automobilky ponúkajú.

Zdroj a foto: VW, motorauthority, The Wheel Network YT