Vraví sa, že každý správny petrolhead musí mať aspoň raz v živote Alfu Romeo. Ja osobne by som s aktuálnymi modelmi nemal najmenší problém.

Po rokoch dlhého hľadania sa automobilka, zdá sa, konečne našla. Nedávno dokonca vstúpila do doteraz neznámych vôd, a to do kategórie SUV. Okrem toho, automobilka dosahuje úspech aj vďaka pôvodnej filozofii značky, ktorá okrem iného hrala na športovosť. Lenže čo ďalej? 2 horúce modely nestačia. To v automobilke dobre vedia. Zdá sa, že po dlhých rokoch zvažovania a čakania skočili do hlbokej vody a opäť sa v nej naučili plávať. Pripravujú čosi, čo fanúšikovia značky dlho čakali. Stredne veľké coupe minimálne ako koncept predstavia už tento rok. Už by aj bolo na čase. Veď to už spomínajú od premiéry Giulie!


Aká technika sa bude skrývať pod ladnými tvarmi karosérie? Pravdepodobne pôjde o celú podvozkovú platformu z Giulie QV, a to vrátane pohonného ústrojenstva. Takže sa môžeme tešiť na šesťvalec s objemom 2,9 litra, ktorý je prepĺňaný dvomi turbami. Šepká sa, že pod kapotou dvojdverovej verzie bude ešte o niečo silnejší. Vraj bude mať zhruba 550 koní. Konkurovať má Porsche 911, Mercedesu AMG GT a Jaguaru F-type.

Foto: Pinterest